Odlični v Avstriji na kadetskem prvenstvu

Velenjski judoisti so si prihranili najtežjo tekmo za konec sezone. Zadnja tekma sezone je bil 16. mednarodni turnir Creativ Graz v mestu Frohnleitner v Avstriji. To je zelo znan in uveljavljen turnir predvsem v konkurenci mlajših kadetovU16 in kadetov U18. Udeležba na turnirju je izredno močna saj je bilo zastopano 18 držav s 637 tekmovalci, med njimi tudi odlični brazilski judoisti. Turnir ima posebno veljavo med kadeti, ker jim je bila to zadnja tekma pred evropskim kadetskim prvenstvom. Trije kadeti iz Velenja so se s tekme vrnili s štirimi medaljami. Veronika Mohorič je nastopila v dveh starostnih skupinah. Prvo je pri U16 osvojila drugo mesto v kategoriji +70 kg. Popoldan pa še tretje mesto med kadetinjami U18. Pri tem je premagala avstrijsko reprezentantko, ki bo čez teden dni nastopila na evropskem kadetskem prvenstvu v Grčiji. Pri kadetih sta se odlično izkazala še Hanna Štor s tretjim mestom v kategoriji do 70 kg. Med kadeti do 55 kg pa je borbenost in znanje pokazal Nik Lemež s tretjim mestom. Po hudi borbi je izgubil le z italijanskim reprezentantom. Uspeh v Avstriji je dokaz, da kljub slabim pogojem dela, judoisti vztrajajo in trdo trenirajo.