Mladinska medalja

Na mladinskem državnem prvenstvu, ki je bilo v Kranju, sta najboljša tekmovalca velenjskega judo kluba pustila dober vtis. Do srebrne medalje se je prebila Veronika Mohorič. Nik Lemež pa je bil na koncu peti. Mohoričeva je s srebrno medaljo na mladinskem državnem prvenstvu letos zbrala lepo kolekcijo medalj z državnih prvenstev ( zlata, kadetska, srebrna mladinska in bronasta članska).

Lemeža je na poti do mladinske medalje na koncu ustavil letošnji članski državni prvak iz Celja.

Oba tekmovalca ( Lemež in Mohoričeva sta se tri dni pred prvenstvo vrnila iz evropskega kadetskega pokala v Teplicah na Češkem. Oba sta lovila normo za udeležbo na evropskem kadetskem prvenstvu. Po tekmi sta se udeležila mednarodnih priprav. Naslednja postaja pri doseganju norme je že 2. maja, udeležba na evropskem kadetskem pokalu v Berlinu.
Mlajši tekmovalci Judo kluba Velenje so se izkazali na Pokalnem tekmovanju na Ptuju.

V kategoriji mlajših kadetov U16 je bila prva Tea Laznik, Tepej Urban je bil tretji in Tarik Pašagić četrti.
Pri starejših dečkih U14 je zmago dosegel Urban Kuhar, Vid Jelaš pa je bil peti.

Pri mlajših dečkih U12 sta zmagala Tjaž Medved in Rok Medved, vsak v svoji kategoriji, pri cicibanih U10 pa je peto mesto dosegel Urh Mešelj, ki je naslednji dan na tekmi na Muti v svoji kategoriji prepričljivo zmagal.

mladinska medalja 1