DP za najmlajše

V Mariboru v dvorani Ljudskega vrta je bilo državno prvenstvo v judu za starostne kategorije U10 in U12. Na tekmovanju se je zbrala velika množica najmlajših judoistov, ki že imajo izkušnje z judo tekem. Na koncu leta pa so želeli svoj trud pri treningu nagraditi tudi s kakšnim lepim mestom na odru za zmagovalce.

Med 50 slovenskimi klubi in 300 tekmovalci se je borili tudi osem velenjskih judoistov.
Med kategorijo U12 se je na zmagovalni oder uvrstil Sarač Sid, ki je osvojil tretje mesto. Medved Tjaž je kljub dobrim borbam in zmagam na koncu v boju za medaljo izgubil odločilno borbi in pristal na petem mestu. Prav tako je bila peta tudi Dokl Živa.

Pri starostni skupini U10 so bili Velenjčani uspešnejši. V finale se je uvrstil Mešelj Urh in na koncu bil zelo vesel srebrne medalje za drugo mesto. Do medalj sta se uvrstila še Pušnik Vid in Medved Rok z osvojitvijo tretjega mesta. Na nehvaležnem četrtem mestu sta obstala Ciglar Eva in Praznik Ilan.16503_20141209slika_1