DP po pasovih Vodeb in Lemež

Na pasovnem državnem prvenstvo so se v soboto na Ljutomeru pomerili tekmovalci po stopnjah pasov, ki jih imajo. Tekmovalci so razdeljeni v dve kategoriji skupaj po pasovih, ki jih imajo.

Tekmovanje je zanimivo, ker se edino na tem tekmovanju srečajo zelo različne starostne kategorije od mlajših kadetov do veteranov. Zgodili se je že, da sta se v isti kategoriji pasov srečala oče in sin. Zmagovalec kategorije dobi višji pas.

Tekme so se udeležili trije tekmovalci Judo kluba Velenje, ki so z zmago na turnirju želeli priboriti višji pas.
Med velenjskimi judoisti je to uspelo dvema. Med oranžnimi pasovi je suvereno zmagal Tilen Vodeb in za nagrado dobil zeleni pas. Njegov uspeh je dopolnil Nik Lemež, ki si je z zmago priboril višji , modri pas. Veroniki Mohorič, ki bi zagotovo zmagala, ni smela nastopiti, ker je še premlada za člansko konkurenco.

Uspešen je bil tudi nekdanji velenjski tekmovalec Simon Reher Zgonjanin, ki zaradi študija tekmuje za JK Bežigrad. Med modrimi pasovi je bil na koncu na 2. mestu.